Rugby Spielpläne - 2019/2020
Oops, league given by parameter le=VLnord not found on rugbyweb.de.
Trying league le=VLnordN,VLnordS,VLnordH instead.

Oops, league given by parameter le=VLnord not found on rugbyweb.de.
Parameter le=VLnord ignored.

Aktuelle Termine
Aktualisiert am 18.10.2019 20:29
LigaTerminHeimvereinGastvereinErgebnisSchiedsrichter
SLrlpSa.19.10.20192. RLP 7s Turnier in MainzM.Sauer
RLnordostSa.19.10.201911:30SG Halle/Leipzig II-Berliner RC IIIJ.Eilenberger
RLnordostSa.19.10.201912:00SG Grizzlies/Bruisers-Berliner SCK.Turner
RLnordostSa.19.10.201912:00Berlin Irish RFC-RV Leipzig ScorpionsK.Handl
FBLSa.19.10.201912:00SG Dortmund/Aachen-FC St. PauliZupan
VLbayernNSa.19.10.201912:30SG Bamberg/Bayreuth II-TV 1848 CoburgV.Kaufhold
BL1NSa.19.10.201913:00Hannover 78-RK 03 BerlinM.Latos
BL1SSa.19.10.201913:00SC Frankfurt 1880-Heidelberger RKR.Läufer
VLbayernSSa.19.10.201913:00SV StuSta Freimann III-RC InnsbruckS.Handl
FBLSa.19.10.2019verlegtSC Neuenheim-SG Rhein-MainF.Behrens
BL1NSa.19.10.201914:00RC Leipzig-Berliner Rugby ClubD.O'Connell
BL1NSa.19.10.201914:00RC Berlin Grizzlies-Hamburger RCMaughan
BL1SSa.19.10.201914:00SG TV/CFR Pforzheim-SC NeuenheimN.Radtke
BL2NSa.19.10.201914:00Bremen 1860-TSV Victoria LindenEigenbrod
BL2OSa.19.10.201914:00Stahl Hennigsdorf-Berliner RC IIFreyburg
BL2OSa.19.10.201914:00RC Dresden-Veltener RCL.Fischer
BL2OSa.19.10.201914:00Berliner SV 92-RU Hohen NeuendorfP.Handl
BL2SSa.19.10.2019verlegtMünchen RFC-Neckarsulmer SUT.Mishulet
BL2SSa.19.10.201914:00RFC Augsburg-RC UnterföhringM.Wickop
BL2SSa.19.10.201914:00RC Rottweil-SV StuSta Freimann
BL2WSa.19.10.201914:00BSC Offenbach-RSV KölnS.Milgram
RLhSa.19.10.201914:00SG Krofdorf/Riedberg-URC Gießen 01D.Hanf
RLnordSa.19.10.201914:00TuS Lübeck 93-FC St. Pauli IIR.Bahnsen
RLwRLSa.19.10.201914:00SG Bochum-Witten/Münster II-RC Aachen IIA.Fairhurst
RLwWFSa.19.10.201914:00RFC Dortmund-Rugby CasselD.Weir
RLbayernSa.19.10.201914:30TSB Ravensburg-Würzburger RKA.Perl
RLbayernSa.19.10.201914:30VfB Ulm-SG Regensburg/RaigeringT.Mishulet
RLbayernSa.19.10.201914:30SG Bayreuth/Bamberg-München RFC IIB.Ancel
BL2NSa.19.10.201915:00Hannover 78 II-Wiedenbrücker TVC.Suhr
BL2WSa.19.10.201915:00SC Frankfurt 1880 II-TuS 95 DüsseldorfA.Kassir
RLnordSa.19.10.201915:00Welfen Braunschweig-FT Adler KielF.Rossol
RLbayernSa.19.10.201915:00SV StuSta Freimann II-RFC Bad ReichenhallJ.Grellet
RLwWFSa.19.10.201915:00RC Osnabrück-RC BielefeldJ.Schlarb
RLwWFSa.19.10.201915:00RFC Paderborn-SCW GöttingenM.Newman
RLbwSa.19.10.201915:00Freiburger RC-Stuttgarter RCR.Schellenberger
VLnordWSa.19.10.201915:00SG Teufelskraken-Union 60 BremenE.Decker
BL1SSa.19.10.201916:00RG Heidelberg-TSV HandschuhsheimK.O'Brien
RLbwSa.19.10.201916:00SG Rottweil/Neckarhausen-RC KonstanzS.Wilde
BL2SSa.19.10.201917:00Heidelberger TV-TSV 1846 NürnbergSt.Zimmermann
FBLSa.19.10.201917:30Heidelberger RK-RSV KölnU.C.Jansen
RLbwSa.19.10.201918:00RG Heidelberg II-TSV Handschuhsheim IIA.Trick
BL2NSo.20.10.201914:00FC St. Pauli-DRC HannoverP.Warman
BL2WSo.20.10.201914:00RC Aachen-RC Bonn-Rhein-SiegJ.Ferreira
RLnordostSo.20.10.201914:00RK 03 Berlin II-SC SiemensstadtT.Fischer
RLnordSo.20.10.201914:00Hamburg Exiles RFC-Northern LionsF.Wagner
RLwRLSo.20.10.2019verlegtGrashof RC Essen-TuS Düsseldorf IIJ.Schlarb
RLwRLSo.20.10.201914:00SG Hürth/Solingen/Brühl-RSV Köln IIA.Fairhurst
BL1NSo.20.10.201915:00SG Odin/VfR Döhren-SC Germania ListM.Martineau
RLbwSo.20.10.201915:00Karlsruher SV-SC Neuenheim IIT.Chitokwindo
SLmd7Sa.26.10.2019MD 7s Turnier 2 in Magdeburg
VLbayernSSa.26.10.201912:30SV StuSta Freimann III-Fürstenfeldbruck/TeamMünchenS.Handl
BL1SSa.26.10.201913:00TSV Handschuhsheim-SC Frankfurt 1880Maughan
RLwWFSa.26.10.201913:00Rugby Cassel-SCW GöttingenA.Hansmeier
BL1NSa.26.10.201914:00RK 03 Berlin-SG Odin/VfR DöhrenU.Jeremies
BL1NSa.26.10.201914:00SC Germania List-RC Berlin GrizzliesN.Radtke
BL1NSa.26.10.201914:00Hamburger RC-RC LeipzigK.Pickert
BL1SSa.26.10.201914:00RK Heusenstamm-SG TV/CFR PforzheimM.Latos
BL2NSa.26.10.201914:00RT Münster-Hannover 78 IIM.Newman
BL2NSa.26.10.201914:00Wiedenbrücker TV-Bremen 1860M.Marinkovic
BL2OSa.26.10.201914:00RC Dresden-USV Jena
BL2OSa.26.10.201914:00Stahl Hennigsdorf-RU Hohen Neuendorf
BL2OSa.26.10.201914:00Veltener RC-Berliner SV 92
BL2SSa.26.10.201914:00SV StuSta Freimann-RFC AugsburgS.Weise
BL2SSa.26.10.201914:00TSV 1846 Nürnberg-München RFCJ.Teppler
BL2SSa.26.10.201914:00Neckarsulmer SU-RC RottweilA.Trick
BL2WSa.26.10.201914:00TuS 95 Düsseldorf-RSV KölnD.Weir
BL2WSa.26.10.201914:00RC Walferdange-RC Bonn-Rhein-SiegJ.Jackson
RLhSa.26.10.201914:00TG 75 Darmstadt-Black Lions (SG H/O/G)O.Gerste
RLhSa.26.10.201914:00URC Gießen 01-RU MarburgS.Milgram
RLbayernSa.26.10.201914:30SG Bayreuth/Bamberg-Würzburger RKL.Fischer
RLbayernSa.26.10.201914:30TSB Ravensburg-VfB UlmG.Kaloxilos
RLbayernSa.26.10.201914:30RFC Bad Reichenhall-SG Regensburg/RaigeringA.Perl
VLbayernNSa.26.10.201914:30TSV Nördlingen-TV 1848 CoburgT.Maywald
VLbayernSSa.26.10.201914:30RC Innsbruck-SG Landsberg/Gröbenzell/Augsburg
VLbayernSSa.26.10.201914:30TV Kempten-ESV Freimann - St. George'sM.Wickop
RETSa.26.10.201915:00Ukraine-Litauen
BL1SSa.26.10.201915:00SC Neuenheim-RG HeidelbergD.O'Connell
RLhSa.26.10.201915:00Eintracht Frankfurt-SG Krofdorf/RiedbergU.Seidel
RLnordSa.26.10.201915:00FT Adler Kiel-Hamburg Exiles RFCF.Lebouc
RLwWFSa.26.10.201915:00RC Osnabrück-RFC DortmundA.Terörde
RLwWFSa.26.10.201915:00RC Bielefeld-RFC PaderbornM.Duff
RLwRLPSa.26.10.201915:00RC Luxemburg II-RC Worms
RLwRLPSa.26.10.201915:00SG Trier/Walferdange II-SG 2018 HochspeyerM.Metzger
RLbwSa.26.10.201915:00TSV Handschuhsheim II-RC KonstanzBrauner
RLbwSa.26.10.201915:00Stuttgarter RC-Karlsruher SV
RLbwSa.26.10.201915:00Freiburger RC-TSV Hirschau-TübingenD.Aigenmann
VLnordWSa.26.10.201915:00Union 60 Bremen-SG Bremen/Bethen/Lions
VLnordWSa.26.10.201915:00SV 08 Ricklingen-TSV Victoria Linden IIF.Rossol
RLnordostSa.26.10.201916:00RK 03 Berlin II-Berlin Irish RFC
RLhSa.26.10.201916:00RK Heusenstamm II-SC Frankfurt 1880 IIIA.Nussbaumer
RLwRLSa.26.10.201916:00TuS Düsseldorf II-RSV Köln IIA.Piper
BL2SSa.26.10.201917:00Heidelberger TV-RC UnterföhringS.Wilde
RLbwSa.26.10.201917:00SC Neuenheim II-RG Heidelberg IIS.Boylan
RLnordSo.27.10.201913:00FC St. Pauli II-SC Germania List IIT.Engler
BL1SSo.27.10.201914:00Heidelberger RK-RC LuxemburgP.Handl
BL2WSo.27.10.201914:00RC Aachen-SC Frankfurt 1880 IIA.Piper
RLnordostSo.27.10.201914:00SC Siemensstadt-SG Grizzlies/Bruisers
RLnordostSo.27.10.201914:00Berliner SC-SG Halle/Leipzig II
RLnordostSo.27.10.201914:00RV Leipzig Scorpions-Berliner RC III
RLnordSo.27.10.201914:00Northern Lions-Welfen Braunschweig
RLwRLSo.27.10.201914:00SG Bochum-Witten/Münster II-SG Hürth/Solingen/BrühlA.Fairhurst
VLnordWSo.27.10.201914:00SG Odin/Döhren II-SG TeufelskrakenJ.Noster
VLbayernNSo.27.10.201914:30SG Unterföhring2/Ingolstadt-SG Bamberg/Bayreuth IIN.Küffner
BL2NSo.27.10.201915:00FC St. Pauli-TSV Victoria LindenF.Wagner
RLwRLSo.27.10.201916:00RC Aachen II-Grashof RC EssenC.Laugs
SLbbSa.02.11.2019BB7s Series Turnier 2 in Oranienburg (Raptors)
RLhSa.02.11.201913:00Eintracht Frankfurt-Black Lions (SG H/O/G)L.Schmitt
BL2OSa.02.11.201914:00Berliner RC II-RU Hohen Neuendorf
RLhSa.02.11.201914:00RU Marburg-SC Frankfurt 1880 IIIU.Seidel
RLbwSa.02.11.201914:00Stuttgarter RC-TSV Handschuhsheim IIA.Jansen
VLnordOSa.02.11.201914:00FC St. Pauli III-RSG Aale/AdlerE.Paroni
VLnordOSa.02.11.201914:00SG Jesteburg/Exiles-Hamburger RC IIR.Bahnsen
VLbayernNSa.02.11.201914:30TV 1848 Coburg-TSV 1846 Nürnberg IIK.van der Zwan
VLbayernSSa.02.11.201914:30SV StuSta Freimann III-ESV Freimann - St. George'sA.Perl
VLnrwSa.02.11.201914:30NRW Verbandsliga 3. Turnier in Bonn (RCBRS)M.Marinkovic
RETSa.02.11.201915:00Polen-Deutschland
BL2SSa.02.11.201915:00RC Unterföhring-Neckarsulmer SUL.Fischer
RLhSa.02.11.201915:00TG 75 Darmstadt-URC Gießen 01O.Gerste
RLwRLPSa.02.11.201915:00RC Luxemburg II-SG 2018 HochspeyerJ.Griffiths
RLbwSa.02.11.201915:00RC Konstanz-Karlsruher SVG.Kaloxilos
RLbwSa.02.11.201915:00Freiburger RC-RG Heidelberg IIA.Meyer
RLbwSa.02.11.201915:00SC Neuenheim II-TSV Hirschau-TübingenBrauner
RLhSo.03.11.201914:00SG Krofdorf/Riedberg-RK Heusenstamm IIA.Nussbaumer
FBLSo.03.11.201914:00RSV Köln-SG Dortmund/AachenA.Hansmeier
RLwRLPSo.03.11.201915:00SG Trier/Walferdange II-RC MainzJ.Jackson
D7FnwSa.09.11.20197er Frauen Nord-West - Turnier 3 in Hannover (SCG)J.Noster
D7FsoSa.09.11.20197er Frauen Süd-Ost - Turnier 3
D7FswSa.09.11.20197er Frauen Süd-West - Turnier 3 in Heidelberg(HRK)
D7FsuedSa.09.11.20197er Frauen Süd - Turnier 3
D7FwestSa.09.11.20197er Frauen West - Turnier 3 in KölnC.Laugs
D7FnoSa.09.11.201911:007er Frauen Nord-Ost - Turnier 3 in Hamburg (STP)
BL2NSa.09.11.201912:00TSV Victoria Linden-Wiedenbrücker TVC.Suhr
RLnordostSa.09.11.201912:00SG Grizzlies/Bruisers-RK 03 Berlin II
RLnordostSa.09.11.201912:00Berliner RC III-SC Siemensstadt
BL2SSa.09.11.201913:00RC Unterföhring-München RFCM.Wickop
RLbwSa.09.11.201913:00Karlsruher SV-Freiburger RCS.Wilde
VLbayernSSa.09.11.201913:00SV StuSta Freimann III-TV KemptenK.van der Zwan
BL1NSa.09.11.201914:00RC Leipzig-SC Germania ListU.Jeremies
BL1NSa.09.11.201914:00RC Berlin Grizzlies-RK 03 BerlinK.O'Brien
BL1NSa.09.11.201914:00SG Odin/VfR Döhren-Hannover 78S.Milgram
BL1NSa.09.11.201914:00Berliner Rugby Club-Hamburger RCP.Warman
BL1SSa.09.11.201914:00RG Heidelberg-RK HeusenstammK.Pickert
BL1SSa.09.11.201914:00SG TV/CFR Pforzheim-Heidelberger RKJ.Jahn
BL1SSa.09.11.201914:00SC Frankfurt 1880-RC LuxemburgC.Riepe
BL2NSa.09.11.201914:00Bremen 1860-RT Münster
BL2OSa.09.11.201914:00Stahl Hennigsdorf-RC Dresden
BL2OSa.09.11.201914:00Veltener RC-RU Hohen Neuendorf
BL2SSa.09.11.201914:00RFC Augsburg-RC RottweilT.Mishulet
BL2SSa.09.11.201914:00Neckarsulmer SU-TSV 1846 Nürnberg
BL2WSa.09.11.201914:00TuS 95 Düsseldorf-BSC OffenbachM.Marinkovic
BL2WSa.09.11.201914:00RC Walferdange-SC Frankfurt 1880 IIC.Beaubron
BL2WSa.09.11.201914:00RC Bonn-Rhein-Sieg-RSV KölnD.Weir
RLhSa.09.11.201914:00Eintracht Frankfurt-TG 75 DarmstadtO.Gerste
RLwRLPSa.09.11.201914:00SG 2018 Hochspeyer-RC WormsM.Metzger
RLwRLPSa.09.11.201914:00RC Mainz-RC Luxemburg IIF.Reuber
RLbwSa.09.11.201914:00RC Konstanz-Stuttgarter RCSt.Zimmermann
VLnordOSa.09.11.201914:00SG Jesteburg/Exiles-RSG M-V
RLbayernSa.09.11.201914:30SG Regensburg/Raigering-TSB RavensburgV.Kaufhold
RLbayernSa.09.11.201914:30Würzburger RK-RFC Bad ReichenhallL.Fischer
RLbayernSa.09.11.201914:30VfB Ulm-München RFC IIG.Kaloxilos
VLbayernSSa.09.11.201914:30SG Landsberg/Gröbenzell/Augsburg-ESV Freimann - St. George'sN.Küffner
VLbayernSSa.09.11.201914:30Fürstenfeldbruck/TeamMünchen-RC Innsbruck
RETSa.09.11.201914:55Niederlande-Ukraine
RETSa.09.11.201915:00Litauen-Schweiz
RLnordSa.09.11.201915:00FT Adler Kiel-FC St. Pauli II
RLbayernSa.09.11.201915:00SV StuSta Freimann II-SG Bayreuth/BambergS.Lembach
RLwWFSa.09.11.201915:00RFC Paderborn-RC OsnabrückM.Newman
RLwWFSa.09.11.201915:00RC Bielefeld-Rugby CasselA.Fairhurst
RLwWFSa.09.11.201915:00SCW Göttingen-RFC DortmundL.Damrow
VLbayernNSa.09.11.201915:00SG Unterföhring2/Ingolstadt-TSV NördlingenD.Silvey
BL1SSa.09.11.201916:00TSV Handschuhsheim-SC NeuenheimJ.Teppler
RLbwSa.09.11.201918:00TSV Handschuhsheim II-SC Neuenheim IIU.C.Jansen
BL2NSo.10.11.201914:00Hannover 78 II-DRC HannoverF.Rossol
BL2OSo.10.11.201914:00USV Jena-Berliner RC II
BL2SSo.10.11.201914:00Heidelberger TV-SV StuSta FreimannD.Aigenmann
RLnordostSo.10.11.201914:00Berliner SC-RV Leipzig Scorpions
RLhSo.10.11.201914:00RU Marburg-Black Lions (SG H/O/G)L.Kote
RLhSo.10.11.201914:00URC Gießen 01-RK Heusenstamm IIA.Nussbaumer
RLnordSo.10.11.201914:00SC Germania List II-Welfen BraunschweigJ.Noster
RLnordSo.10.11.201914:00Northern Lions-TuS Lübeck 93
RLwRLSo.10.11.2019verlegtGrashof RC Essen-SG Bochum-Witten/Münster IIA.Piper
RLwRLSo.10.11.201914:00RC Aachen II-RSV Köln IIV.Talemaisuva
RLbwSo.10.11.201914:00RG Heidelberg II-SG Rottweil/NeckarhausenSt.Zimmermann
VLnordWSo.10.11.201914:00TSV Victoria Linden II-SG Schaumburg/Ilsede
VLnordWSo.10.11.201914:00SG Bremen/Bethen/Lions-SG Odin/Döhren II
VLnordWSo.10.11.201914:00SG Teufelskraken-SV 08 Ricklingen
RLwRLSo.10.11.201915:00SG Hürth/Solingen/Brühl-TuS Düsseldorf IIA.Terörde
© RugbyWebDB v0.7.6, 14.04.2018

Oops, league given by parameter le=VLnordS not found on rugbyweb.de.
Parameter le=VLnordS ignored.

Aktuelle Termine
Aktualisiert am 18.10.2019 20:29
LigaTerminHeimvereinGastvereinErgebnisSchiedsrichter (Coach)
BL1NSa.07.09.201914:00SC Germania List-Berliner Rugby Club24:22U.Jeremies + J.Noster,L.Schmidt (B.Hoffmann)
BL1SSa.07.09.201914:00SC Frankfurt 1880-SC Neuenheim45:5K.O'Brien + M.Deichmann,P.Keller (Teagarden)
BL1SSa.07.09.201915:00Heidelberger RK-RG Heidelberg7:36J.Jahn + I.Sava,D.Aigenmann (Forstmeyer)
BL1SSa.07.09.201915:00RK Heusenstamm-TSV Handschuhsheim16:37S.Boylan + O.Gerste,B.Niklas (J.Teppler)
BL1NSa.07.09.201916:00Hannover 78-Hamburger RC50:13C.Riepe + M.Piosik,S.Diedrichs (Tietge)
RLhSo.08.09.201914:00RU Marburg-SG Krofdorf/Riedberg66:19L.Kote (O.Gerste)
BL1NSo.08.09.201916:00SG Odin/VfR Döhren-RC Berlin Grizzlies22:52R.Läufer + C.Rippe,F.Rossol (Tietge)
BL1NSa.14.09.201915:00RC Leipzig-SG Odin/VfR Döhren45:19M.Latos + T.Scheibe,J.Eilenberger (Teagarden)
BL1NSa.14.09.201915:00Hamburger RC-SC Germania List27:13M.Pertena├»s + T.Engler,E.Paroni (Scharmann)
BL1SSa.14.09.201915:00SG TV/CFR Pforzheim-SC Frankfurt 188017:38N.Radtke + S.Wilde,J.Retzlaff (Teagarden)
BL1SSa.14.09.201916:00TSV Handschuhsheim-Heidelberger RK38:12J.Jahn + R.Schindler,I.Sava (Teagarden)
BL1SSa.14.09.201918:00SC Neuenheim-RK Heusenstamm55:6R.Läufer + Forstmeyer,T.Bollian (Teagarden)
BL1SSo.15.09.201915:00RG Heidelberg-RC Luxemburg43:15M.Martineau + J.Jahn,R.Läufer (Teagarden)
RLbwSo.15.09.201915:00SC Neuenheim II-SG Rottweil/Neckarhausen67:0T.Chitokwindo (Teagarden)
BL1NSa.28.09.201914:00Hannover 78-SC Germania List24:17D.O'Connell + S.Diedrichs,C.Rippe (B.Hoffmann)
BL1SSa.28.09.201914:00SC Frankfurt 1880-RK Heusenstamm62:7S.Boylan + A.Kassir,M.Deichmann (C.Späth)
BL1SSa.28.09.201915:00Heidelberger RK-SC Neuenheim21:25P.Warman + A.Trick,P.Schnabel (Teagarden)
BL1SSa.28.09.201915:00SG TV/CFR Pforzheim-RG Heidelberg19:35U.Jeremies + D.Aigenmann,T.Bollian (Teagarden)
VLnordWSa.28.09.201915:00Union 60 Bremen-TSV Victoria Linden II50:0M.Kühne + E.Decker (S.Decker)
BL1NSo.29.09.201914:00SG Odin/VfR Döhren-Berliner Rugby Club25:68S.Milgram + J.Kasting,M.Piosik (B.Hoffmann)
BL1SSa.05.10.201914:00TSV Handschuhsheim-SG TV/CFR Pforzheim57:3S.Milgram + Cl.Hayes,T.Bollian (Teagarden)
BL2NSa.05.10.201914:00Bremen 1860-FC St. Pauli3:45F.Kalscheuer + E.Decker,D.Gumgowski (B.Hoffmann)
BL1NSa.05.10.201915:00SC Germania List-RK 03 Berlin26:20S.Boylan + M.Piosik,J.Noster (Tietge)
BL1NSa.05.10.201915:00Hamburger RC-SG Odin/VfR Döhren38:33C.Riepe + R.Bahnsen,Zurawski (Scharmann)
BL1SSa.05.10.201916:00RG Heidelberg-SC Frankfurt 18806:16R.Läufer + G.Kaloxilos,U.C.Jansen (Forstmeyer)
NRWutuSo.06.10.2019NRW U8-U12 Turnier 1 in HürthJ.Götze (M.Duff)
BL1SSo.06.10.201915:00SC Neuenheim-RC Luxemburg38:0J.Ferreira + K.Brockless,J.Bollian (Teagarden)
BL1SSa.12.10.201914:00RK Heusenstamm-RC Luxemburg31:36J.Teppler + A.Kassir,D.Hanf (G.Riddoch)
RLhSa.12.10.201916:00RK Heusenstamm II-Black Lions (SG H/O/G)26:66A.Kassir (G.Riddoch)
BL1SSa.19.10.201913:00SC Frankfurt 1880-Heidelberger RKR.Läufer + A.Kassir,B.Niklas (C.Späth)
VLnordWSa.19.10.201915:00SG Teufelskraken-Union 60 BremenE.Decker (S.Decker)
BL1SSa.19.10.201916:00RG Heidelberg-TSV HandschuhsheimK.O'Brien + F.Behrens,Forstmeyer (Teagarden)
BL1NSo.20.10.201915:00SG Odin/VfR Döhren-SC Germania ListM.Martineau + J.Noster,C.Suhr (Tietge)
BL1SSa.26.10.201913:00TSV Handschuhsheim-SC Frankfurt 1880Maughan + S.Wilde,R.Schindler (Teagarden)
BL1NSa.26.10.201914:00Hamburger RC-RC LeipzigK.Pickert + M.Temme,E.Paroni (Scharmann)
BL1SSa.26.10.201915:00SC Neuenheim-RG HeidelbergD.O'Connell + S.Boylan,T.Bollian (Forstmeyer)
BL2SSa.26.10.201917:00Heidelberger TV-RC UnterföhringS.Wilde (Teagarden)
BL1SSo.27.10.201914:00Heidelberger RK-RC LuxemburgP.Handl + S.Wilde,R.Schindler (Teagarden)
RLbwSa.09.11.201913:00Karlsruher SV-Freiburger RCS.Wilde (T.Bollian)
BL1NSa.09.11.201914:00SG Odin/VfR Döhren-Hannover 78S.Milgram (Tietge)
BL1SSa.09.11.201914:00SC Frankfurt 1880-RC LuxemburgC.Riepe + U.Seidel (Teagarden)
DRJu16swSo.10.11.201912:00RG Heidelberg-SG TSV/SCN/RKHA.Meyer (T.Bollian)
RLhSo.10.11.201914:00RU Marburg-Black Lions (SG H/O/G)L.Kote (O.Gerste)
RLhSa.16.11.201913:00Black Lions (SG H/O/G)-SG Krofdorf/RiedbergB.Niklas (U.Seidel)
VLbwSo.17.11.2019RBW Verbandsliga 3. Turnier in KarlsruheM.Bollian (M.Bollian)
© RugbyWebDB v0.7.6, 14.04.2018

Oops, league given by parameter le=VLnordH not found on rugbyweb.de.
Parameter le=VLnordH ignored.

Aktuelle Termine
Aktualisiert am 18.10.2019 20:29
LigaTerminHeimvereinGastvereinErgebnisSchiedsrichter (Coach)
BL1NSa.07.09.201914:00SC Germania List-Berliner Rugby Club24:22U.Jeremies + J.Noster,L.Schmidt (B.Hoffmann)
BL1SSa.07.09.201914:00SC Frankfurt 1880-SC Neuenheim45:5K.O'Brien + M.Deichmann,P.Keller (Teagarden)
BL1SSa.07.09.201915:00Heidelberger RK-RG Heidelberg7:36J.Jahn + I.Sava,D.Aigenmann (Forstmeyer)
BL1SSa.07.09.201915:00RK Heusenstamm-TSV Handschuhsheim16:37S.Boylan + O.Gerste,B.Niklas (J.Teppler)
BL1NSa.07.09.201916:00Hannover 78-Hamburger RC50:13C.Riepe + M.Piosik,S.Diedrichs (Tietge)
RLhSo.08.09.201914:00RU Marburg-SG Krofdorf/Riedberg66:19L.Kote (O.Gerste)
BL1NSo.08.09.201916:00SG Odin/VfR Döhren-RC Berlin Grizzlies22:52R.Läufer + C.Rippe,F.Rossol (Tietge)
BL1NSa.14.09.201915:00RC Leipzig-SG Odin/VfR Döhren45:19M.Latos + T.Scheibe,J.Eilenberger (Teagarden)
BL1NSa.14.09.201915:00Hamburger RC-SC Germania List27:13M.Pertena├»s + T.Engler,E.Paroni (Scharmann)
BL1SSa.14.09.201915:00SG TV/CFR Pforzheim-SC Frankfurt 188017:38N.Radtke + S.Wilde,J.Retzlaff (Teagarden)
BL1SSa.14.09.201916:00TSV Handschuhsheim-Heidelberger RK38:12J.Jahn + R.Schindler,I.Sava (Teagarden)
BL1SSa.14.09.201918:00SC Neuenheim-RK Heusenstamm55:6R.Läufer + Forstmeyer,T.Bollian (Teagarden)
BL1SSo.15.09.201915:00RG Heidelberg-RC Luxemburg43:15M.Martineau + J.Jahn,R.Läufer (Teagarden)
RLbwSo.15.09.201915:00SC Neuenheim II-SG Rottweil/Neckarhausen67:0T.Chitokwindo (Teagarden)
BL1NSa.28.09.201914:00Hannover 78-SC Germania List24:17D.O'Connell + S.Diedrichs,C.Rippe (B.Hoffmann)
BL1SSa.28.09.201914:00SC Frankfurt 1880-RK Heusenstamm62:7S.Boylan + A.Kassir,M.Deichmann (C.Späth)
BL1SSa.28.09.201915:00Heidelberger RK-SC Neuenheim21:25P.Warman + A.Trick,P.Schnabel (Teagarden)
BL1SSa.28.09.201915:00SG TV/CFR Pforzheim-RG Heidelberg19:35U.Jeremies + D.Aigenmann,T.Bollian (Teagarden)
VLnordWSa.28.09.201915:00Union 60 Bremen-TSV Victoria Linden II50:0M.Kühne + E.Decker (S.Decker)
BL1NSo.29.09.201914:00SG Odin/VfR Döhren-Berliner Rugby Club25:68S.Milgram + J.Kasting,M.Piosik (B.Hoffmann)
BL1SSa.05.10.201914:00TSV Handschuhsheim-SG TV/CFR Pforzheim57:3S.Milgram + Cl.Hayes,T.Bollian (Teagarden)
BL2NSa.05.10.201914:00Bremen 1860-FC St. Pauli3:45F.Kalscheuer + E.Decker,D.Gumgowski (B.Hoffmann)
BL1NSa.05.10.201915:00SC Germania List-RK 03 Berlin26:20S.Boylan + M.Piosik,J.Noster (Tietge)
BL1NSa.05.10.201915:00Hamburger RC-SG Odin/VfR Döhren38:33C.Riepe + R.Bahnsen,Zurawski (Scharmann)
BL1SSa.05.10.201916:00RG Heidelberg-SC Frankfurt 18806:16R.Läufer + G.Kaloxilos,U.C.Jansen (Forstmeyer)
NRWutuSo.06.10.2019NRW U8-U12 Turnier 1 in HürthJ.Götze (M.Duff)
BL1SSo.06.10.201915:00SC Neuenheim-RC Luxemburg38:0J.Ferreira + K.Brockless,J.Bollian (Teagarden)
BL1SSa.12.10.201914:00RK Heusenstamm-RC Luxemburg31:36J.Teppler + A.Kassir,D.Hanf (G.Riddoch)
RLhSa.12.10.201916:00RK Heusenstamm II-Black Lions (SG H/O/G)26:66A.Kassir (G.Riddoch)
BL1SSa.19.10.201913:00SC Frankfurt 1880-Heidelberger RKR.Läufer + A.Kassir,B.Niklas (C.Späth)
VLnordWSa.19.10.201915:00SG Teufelskraken-Union 60 BremenE.Decker (S.Decker)
BL1SSa.19.10.201916:00RG Heidelberg-TSV HandschuhsheimK.O'Brien + F.Behrens,Forstmeyer (Teagarden)
BL1NSo.20.10.201915:00SG Odin/VfR Döhren-SC Germania ListM.Martineau + J.Noster,C.Suhr (Tietge)
BL1SSa.26.10.201913:00TSV Handschuhsheim-SC Frankfurt 1880Maughan + S.Wilde,R.Schindler (Teagarden)
BL1NSa.26.10.201914:00Hamburger RC-RC LeipzigK.Pickert + M.Temme,E.Paroni (Scharmann)
BL1SSa.26.10.201915:00SC Neuenheim-RG HeidelbergD.O'Connell + S.Boylan,T.Bollian (Forstmeyer)
BL2SSa.26.10.201917:00Heidelberger TV-RC UnterföhringS.Wilde (Teagarden)
BL1SSo.27.10.201914:00Heidelberger RK-RC LuxemburgP.Handl + S.Wilde,R.Schindler (Teagarden)
RLbwSa.09.11.201913:00Karlsruher SV-Freiburger RCS.Wilde (T.Bollian)
BL1NSa.09.11.201914:00SG Odin/VfR Döhren-Hannover 78S.Milgram (Tietge)
BL1SSa.09.11.201914:00SC Frankfurt 1880-RC LuxemburgC.Riepe + U.Seidel (Teagarden)
DRJu16swSo.10.11.201912:00RG Heidelberg-SG TSV/SCN/RKHA.Meyer (T.Bollian)
RLhSo.10.11.201914:00RU Marburg-Black Lions (SG H/O/G)L.Kote (O.Gerste)
RLhSa.16.11.201913:00Black Lions (SG H/O/G)-SG Krofdorf/RiedbergB.Niklas (U.Seidel)
VLbwSo.17.11.2019RBW Verbandsliga 3. Turnier in KarlsruheM.Bollian (M.Bollian)
© RugbyWebDB v0.7.6, 14.04.2018
www.rugbyweb.de